Yangın kapıları  yangına dayanıklı ve bir kaçış anında insanların zarar görmeden tahliyelerine olanak sağlıyacak mükemmelikte olmalıdır.Tek kanatlı yada çift kanatlı olan yangın kapıları  acil bir çıkış sırasında panik barlar sayesinde  kolaylıkla açılabilmelidir.Yangın kapısı özellikle kaçış yönünde kanatların açılmasına ve insanların rahatlıkla kaçmasına imkan vermelidir.Yangın kapıları ısıya dayanaklı temperli camlı,menfezli,tek kanat yada çift kanatlı olarak imal edilebilmektedir.İmalat aşamasında ısıya dayanıklılıkları 60,90 yada 120 dakikaya göre ayarlanabilir.Yangın kapılarında özellikle sıcak conta kullanımı yoğun duman ve birtakım kimyasal sızıntıların tahliye anında bulunan mekana sızması önleyerek duman yada zehirli kimyasallar nedeni ile boğulmaları önleyecektir.

Yangın kapısında taş yünü yoğunluğu ısıya olan dayanıklılığı arttırdığı için dikkat edilmesi gereken bir maddedir.Yangın kapısında kasa ve kanat sac kalınlıkları riayet edilmesi gereken unsurlardır.

Kısacası YANGIN KAPISI ciddi bir iştir. GÜVENirliliği ispatlanmış,ürününün imalatından montajına ve sonrasında da hertürlü arkasında duran firmalarla çalışmakta fayda vardır.


Etiketler :

İletişim Bilgileri

Sultan orhan mh Kesit San.Sit.1998 Ada no :10 Kocaeli/Gebze

Tel: +90 262 641 60 52

E-Bülten

Hizmetlerimizden ve Ürünlerimizden anlık haberdar olmak istiyorsanız E-Bülten listemize kayıt olun.
KARSEL YANGIN SİSTEMLERİ © Copyright KARSEL YANGIN SİSTEMLERİ - Tüm hakkı saklıdır
GM Web Teknolojileri Altyapısıyla Oluşturulmuştur.|Sitemap